Çankaya Üniversitesi -
×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ THE DÜNYA GENÇ ÜNİVERSİTELER 2021 SIRALAMASINDA TÜRKİYE 3.SÜ

                                       

Times Higher Education (THE), Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri 2021 Sıralamasını’ açıkladı. Dünya genelinde 50 yaşın altındaki yükseköğretim kurumlarının değerlendirildiği sıralamada, Çankaya Üniversitesi Türkiye 3.sü oldu.

Dünyada ilk 100’de

Dünya genelinde 475 üniversitenin değerlendirildiği sıralamada Çankaya Üniversitesi, dünya 93.sü olarak ilk 100 üniversite arasına adını yazdırdı. Üniversitemiz, Türkiye’den 31 üniversitenin değerlendirmeye girebildiği sıralamada ise 3. olmanın gururunu yaşadı.

Üniversiteler 5 alanda değerlendirilmektedir

Üniversiteler, diğer sıralamalarda olduğu gibi Dünya En İyi Genç Üniversiteler Sıralamasında da öğretim (saygınlık, akademik personel ile öğrenci oranı, doktora derecesi verilen/lisans derecesi verilen, akademisyen sayısı, uluslararası gelir) araştırma (saygınlık, araştırma geliri / akademisyen sayısı, yayınlar/akademisyen, atıf sayısı (alan ağırlıklı atıf etkisi), uluslararası görünüm (yabancı öğrenci oranı, yabancı akademisyen oranı, uluslararası ortak yazarlık) ve endüstriyel kazanç (bilgi aktarımı) olmak üzere 5 alanda değerlendirilmektedir.

 

 


Duyuru Ekleme Tarihi : 22.10.2021 09:56


Duyuru Güncelleme Tarihi : 16.11.2021 13:30