Çankaya Üniversitesi -
×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Çankaya Üniversitesi Lise Kış Okulu Başladı

Çankaya Üniversitesinin lise öğrencilerinin kariyer alanlarını uygulama yaparak deneyimlemeleri, meslekleri yakından tanımaları ve kendi yeteneklerini keşfedebilmeleri amacıyla düzenlediği Lise Kış Okulu başladı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Lise Kış Okulu, yarıyıl tatilinde, 23 – 27 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN ÖĞRENCİLER İLGİ GÖSTERDİ

Çevrim içi gerçekleştirilecek Çankaya Üniversitesi Lise Kış Okuluna, Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve yavru vatan Kıbrıs’ta eğitim gören yüzlerce öğrenci büyük ilgi gösterdi. Yarıyıl tatilinde dinlenme fırsatı bulacak lise öğrencileri aynı zamanda Lise Kış Okulu sayesinde kariyerlerine yön vermek amacıyla meslek atölyelerine katılım sağladı.  

10 MESLEK ATÖLYESİNDE EĞİTİM VERİLİYOR

9., 10. ve 11. sınıf  lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Lise Kış Okulunda eğitim verilen 10 meslek atölyesi şöyle: “Akıllı Algoritmalarla Bilgimi Koruyorum”, “Bir Günde Kaç Kez Hukukla Yüz Yüze Geliriz?”, “Bir Psikolog Olarak Tutumları Değiştirecek Bir Kampanya Tasarla”, “Çatışmayı Nasıl Yönetelim? Birleşmiş Milletler Modeli”, “Her Şeyde En İyiyi Arıyoruz”, “Hukukçu Nasıl Düşünür?”, “Karada, Denizde, Bankada, Her Yerde Matematik”, “Sosyal Medyada Ne Kadar Özgürüz?”, “Yaratıcı Kodlama İle Hesaplamalı Sanat” ve “Yeni Nesil Girişimcilik.”

VELİLERE YÖNELİK SEMİNER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Meslek atölyelerinin yanı sıra tüm öğrenciler, “Gün Herkes için 24 Saat midir?”, “Yeni Sözcükleri Nasıl Öğreniriz?” ve “Akademisyenlerle Buluşma” seminerlerine katılabilecek. Aynı zamanda velilere yönelik 25 Ocak 2023 tarihinde 20.00-21.00 saatleri arasında Çankaya Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Müdürü Prof. Dr. Uğur Öner tarafından “Bireye Uygun Meslek Seçimi İçin Velilere Öneriler” semineri, Çankaya Üniversitesi YouTube sayfasından gerçekleştirilecek.

ÖĞRENCİLER, KENDİLERİNE UYGUN BÖLÜMLERİ ÖĞRENECEK

Lise Kış Okuluna kayıt yaptıran öğrenciler, her biri alanında uzman öğretim elemanları eşliğinde, meslekler hakkında bilgi sahibi olacak, farklı mesleklerin yaşamın içindeki uygulamalarıyla buluşacak. “Bir mühendis konuya / soruna nasıl yaklaşır?”, “Bir hukukçu nasıl düşünür?”, “Bir mimarın bakış açısı nasıldır?”, “Girişimci nedir?”, “Bir diplomat ülkesini nasıl temsil eder?” gibi yaşamın içinden örnek olaylarla, etkileşimli çalışmalarla, öğrencilerin üniversiteye girişte doğru tercih yapmasına, kendilerine en uygun mesleği belirlemesine rehberlik edilecek.

Lise öğrencileri meslek atölyeleri sayesinde, meslekler ve farklı bölümlerin kendilerine uygun olup olmadığını deneyimleyerek, kariyer yolculuğunda doğru tercih yapabilecek.

DİJİTAL ROZET SAHİBİ OLACAKLAR

Lise Kış Okuluna katılım sağlayan öğrencilere Open Badge 2.0 standardını destekleyen dijital rozet düzenlenecek. Kazanılan rozetler Linkedin, Twitter veya herhangi bir sosyal platformda yayınlanabilecek, dijital cüzdanlarda saklanabilecek ve QR kodla doğrulatılabilecektir.

 


Duyuru Ekleme Tarihi : 23.01.2023 09:32