Çankaya Üniversitesi -
×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Çankaya Üniversitesi, köklü, dinamik, çağdaş bir eğitim-öğretim deneyimine sahip Sıtkı Alp Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulmuştur. Ülkemizin seçkin eğitim kurumları arasında yer alan Üniversitemiz, 21. yüzyılın bilimsel ve teknolojik gelişmelerini yakından takip etmenin yanı sıra uluslararası düzeyde kaliteli araştırmaların yapıldığı saygın ve köklü bir kuruluştur.

Nitelikli akademik kadrosu, yaklaşık 6 bin lisans, 700 lisansüstü öğrencisi, on beş binden fazla mezunuyla, dünya markası olma yolunda ilerleyen Üniversitemiz, her yıl yükselen başarı grafiğiyle dikkat çekmektedir. Balgat ve Merkez Kampüs’teki iki yerleşkesinde, 5 fakülte 24 bölüm, 4 programlı 2 meslek yüksekokulu ve 2 enstitüde eğitimini sürdüren Üniversitemiz, %100 İngilizce eğitimiyle uluslararası alanda rekabet edebilen, entelektüel, özgüveni yüksek, donanımlı gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Üniversiteler, sadece eğitim kurumları değildir. Bulunduğu şehir, bölge ve ülkenin gelişimi ve katkısına yönelik çalışmalar yapan, araştıran ve araştırmaları ile yeniliğe ışık tutan bilgi merkezleridir. Bu doğrultuda; uluslararası düzeyde araştırma-geliştirme çalışmaları yapan, bilimsel çalışmaların ilerlemesine olanak vererek üniversite-sanayi iş birliğini geliştiren, bilim için yeni yetenekleri destekleyen ve istihdamını sağlayan Çankaya Üniversitesi, istikrarlı ve yükselen akademik performansıyla bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmektedir.

Üniversitemizin misyon, vizyon ve temel değerlerini ilke edinen Üniversitemiz, kurulduğu 1997 yılından bugüne, başarı grafiğini yükseklere çıkararak, uluslararasılaşma çalışmalarına ivme kazandırmayı, üretilen bilginin topluma ve insanlığa fayda sağlamayı hedeflemektedir.

Çankaya Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Can ÇOĞUN