×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Rektorün Mesajı

Prof. Dr. Hadi Hakan MARAŞ

Sevgili Öğrenciler,

Üniversitemiz “Tercihiniz Başarı Olsun” slogan ile yola çıkarak öğrencilerine, şehrine ve ülkesine katma değer üreten bir bilim yuvasıdır. 21’inci yüzyılın talepleri ışığında, araştırma ve yaratıcı düşünceye daha fazla ağırlık veren bir eğitim yaklaşımını benimseyerek geleneksel eğitimin ötesine geçmeyi hedefliyoruz. Vizyonumuz, siz gençler ve sizlerin geleceği için en iyisini yapmaya odaklanmıştır.

Deneyimli öğretim kadromuzla, gelecekteki kariyerleriniz için sizleri gerekli bilgi ve becerilerle donatıyoruz. Kuram ile uygulamayı harmanlayan eğitim – öğretim anlayışıyla çağdaş eğitim yaklaşımlarını esas alarak, uluslararası standartlardan ödün vermeksizin alanınızda fark yaratabilmeniz için sizlere bir yol haritası sunuyor, bu amaca ulaşmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Kampüsümüzde, geleceğinizi şekillendirmenize yardımcı olacak dinamik, güvenli ve kaliteli bir öğrenme ortamı sunuyoruz.

Sizlere daha iyi bir gelecek inşa etme yolunda güçlü bir temel sunmak için buradayız. Ancak unutmayın ki, bu yolculukta sizin de aktif bir rol oynamanız gerekiyor. Üniversite eğitimi, sadece sınıflarda kazandığınız bilgilerle sınırlı değil, aynı zamanda karakterinizi inşa etmek, liderlik yeteneklerinizi geliştirmek ve topluma katkıda bulunmak için bir fırsattır.

Üniversitemiz öğrenci toplulukları, spor faaliyetleri, sosyal etkinlikleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile , ilgi alanlarınıza uygun deneyimler yaşamanız için birçok fırsat sunan ve sınıfların ötesine geçen bir kurumdur. Bu fırsatları değerlendirerek, yeni insanlarla tanışacağınız, kendinizi geliştirmek için cesurca adımlar atacağınızı umuyoruz.

7 bine yakın öğrencisi ve onsekiz binden fazla mezunuyla üniversitemiz, sizlerle büyümeye devam ederek; 21. yüzyıl becerilerine sahip, yüksek donanımlı, insan haklarını koruyan, insanlığa saygı gösteren, ulusal ve ahlaki değerleri koruyan, erdemli ve takım ruhuna inanan bireyler yetiştirmeye devam edecektir.

Her zaman gülümseyerek hatırlayacağınız, mutlu anılar ve uzun süreli dostluklarla dolu bir eğitim deneyimi diliyoruz.

Prof. Dr. Hadi Hakan MARAŞ

REKTÖR