Çankaya Üniversitesi -
×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

ÜNİVERSİTEMİZİN 2021-2022 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİNDE KURUMSAL İTİBARIN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ VURGULANDI

 

Çeyrek asırlık eğitim hayatında sayısız başarıya imza atan Çankaya Üniversitesinin 2021-2022 Akademik Yılı Açılış Töreni, koronavirüs pandemisi nedeniyle 6 Ekim 2021 Çarşamba günü online olarak gerçekleştirildi. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunduğu törende, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Çoğun açış konuşmasını gerçekleştirdi. Stratejik İletişim Yönetimi alanında akademik ve profesyonel birikimi ile yüksek referansları bulunan yazar Salim Kadıbeşegil ise “Geriye Dönüp Baktığınızda Yaşamınızı Nasıl Anlamlandırmışsınız?” adlı ‘Açılış Dersi’nde ‘Köklü kurum olmayı başarmak ve kurumsal itibarı sürdürmenin önemi’ konularına değindi.

 

“EĞİTİM VE SINAVLAR YÜZ YÜZE”

Rektör Prof. Dr. Can Çoğun, Çankaya Üniversitesinin, 2020 yılının Mart ayından itibaren çevrim içi eğitim-öğretim sürecine hızla adapte olduğunu ve başarıyla yürüttüğünü belirterek, “Üniversite Senatomuzda, 2021-2022 güz dönemini ağırlıklı olarak ‘yüz yüze eğitim-öğretim’ şeklinde sürdürme kararı aldık. Ara ve final sınavlarımızı da tamamen yüz yüze yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

TÜM FAKÜLTELER AYNI YERLEŞKEYE TAŞINDI

Prof. Dr. Çoğun, daha önce Balgat Kampüs’te eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştiren Hukuk ve Mimarlık Fakülteleri’nin Merkez Kampüs’te yeni binalarına taşındığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Gerek yeni amfi, stüdyo ve derslik ihtiyaçları, gerekse tüm fakültelerin aynı yerleşkede yer almasının sağlayacağı akademik ve idari kolaylıklar sebebiyle Merkez Kampüsümüzde sürdürülen inşaat çalışmaları başarıyla tamamlandı. Yabancı Diller Bölümümüzün ek bina inşaatı ve iç tefrişatı da yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirildi. Artık tüm lisans bölümlerimiz ve ön lisans programlarımız Merkez Kampüs yerleşkemizde toplanmış oldu.”

 

YENİ AÇILAN BÖLÜM/PROGRAMLARA İLGİ BÜYÜK

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümünün uygulama laboratuvarının tamamlandığı, Merkez Kampüs kütüphanesinin kullanım alanının arttırıldığı bilgilerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Can Çoğun, yeni açılan Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü ile Bilgisayar Programcılığı Programının aday öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü, her ikisinin kontenjanının da tam dolduğunu vurguladı.

 

“HER GEÇEN YIL KENDİ REKORUMUZU KIRIYORUZ”

Rektör Çoğun, Times Higher Education 2020, 2021 ve 2022’de Çankaya Üniversitesinin Dünya Genel sıralamasında 401-500 aralığında yer aldığını ve Türkiye’deki üniversiteler arasında 1. olduğunu vurgulayarak, “Üniversitemiz yaklaşık 1 ay önce açıklanan Times Higher Education Ranking (THE) 2022 sıralama sonuçlarına göre; Dünya Genel Listesi'nde ilk 500 üniversite arasında yer alan tek Türk üniversitesi olmuştur. Bilimsel yayınlara yapılan atıflar sıralamasında ise Dünya üniversiteleri arasında Üniversitemiz 2020 yılında 12. sırada yer alırken, 2021 ve 2022 yılında 1. sıraya yerleşmiştir. Her geçen yıl kendi rekorumuzu kırarak ve başarılarımıza yenisini ekleyerek bilim arenasında ülkemizi temsil etmekten gurur ve kıvanç duyuyoruz” diye konuştu.

 

“THE BAŞARILARI İTİBAR GÖSTERGESİ”

Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Çoğun’un ardından İtibar Yönetimi Danışmanı Salim Kadıbeşegil “Geriye Dönüp Baktığınızda Yaşamınızı Nasıl Anlamlandırmışsınız?” adlı Açılış Dersini verdi. Çankaya Üniversitesinin son 3 yıldır elde ettiği THE başarılarındaki performansının Üniversitenin itibarı için çok önemli bir gösterge olduğunu belirten Kadıbeşegil, köklü kurumların itibarlarını sürdürebilmek için sosyal sorumluluk, çevre ve etik konularını gündemlerinden düşürmemeleri gerektiğini vurguladı.

 


Duyuru Ekleme Tarihi : 08.10.2021 11:31