Çankaya Üniversitesi -
×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversitemiz The (2023) Mühendislik Alanında Dünyada 301-400 Bandında

Çankaya Üniversitesi, mühendislik alanında önemli bir başarı elde etti. Dünyanın en iyi üniversitelerini sıralayan Times Higher Education (THE) World University Rankings by Subject 2023, Mühendislik Alan Sıralamasında Üniversitemiz, dünyada 301-400 bandında, Türkiye’de ise üçüncü sırada yer aldı.

MÜHENDİSLİK ALANINDA İLK SIRALARDA

Dünyada 1306 üniversitenin değerlendirildiği sıralamada Üniversitemiz, dünya sıralamasında ilk 301-400 aralığında yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Türkiye’den 42 üniversitenin değerlendirmeye girebildiği sıralamada Çankaya Üniversitesi, Türk üniversiteleri arasında ilk 3’te olmanın gururunu yaşadı.

“GİRİŞİMCİ, YARATICI, LİDER MÜHENDİSLER YETİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Başarıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Can Çoğun, “25 yılı aşkın süredir uluslararası kalitede eğitim hizmeti veren Üniversitemizde Mühendislik Fakültemiz, ilk açılan fakültelerimizden olmuştur. Üniversitemiz hızla gelişen teknolojiye ayak uydurarak, ihtiyaçlar doğrultusunda yeni bölümler açarak gençleri geleceğe hazırlamaktadır. Mühendislik Fakültemiz bünyesinde Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri, İnşaat, Makine, Mekatronik ve Yazılım Mühendisliği olmak üzere 7 bölümde, %100 İngilizce dilinde modern eğitim verilmektedir. Girişimci, yaratıcı, lider mühendisler yetiştirmeyi amaçlayan Üniversitemiz, dünyada ve Türkiye’de Mühendislik alanında da başarısını bir kez daha gözler önüne sermiştir.  Bu vesileyle başarıda emeği geçen herkesi içtenlikle kutluyorum." dedi.

 


Duyuru Ekleme Tarihi : 01.11.2022 13:36


Duyuru Güncelleme Tarihi : 27.03.2023 09:20