Çankaya Üniversitesi -
×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

TURK 101-102-103 Dersleri Bahar Dönemi Duyurusu

TURK 101, 102, 103 dersini alan değerli öğrenciler,

Üniversitemizce alınan karara istinaden, 2022-2023 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde TURK 101, 102, 103 kodlu dersleri alan tüm öğrencilerin, Bahar Dönemi boyunca düzenlenecek ve duyurusu, Kültürel ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğünce yapılacak online etkinliklerden en az 3’üne katılması gerekmektedir. Buna göre;

*2022-2023 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde Üniversitemizde düzenlenecek online etkinliklerden, istenen 3 tanesine katılım ZORUNLUDUR!

*Söz konusu 3 etkinliğe katılım, TURK 101, 102, 103 DERSLERİNDEN FİNAL SINAVINA GİREBİLMEK İÇİN BİR ÖN KOŞULDUR!

*Üniversitemizin etkinlik takvimi sayfasında yer alan ve e-posta hesaplarınıza da düşen etkinlik duyurularında TURK kodlu derslerin final sınavı için ön koşul niteliği taşıyan etkinlikler, “TURK 101, 102, 103 derslerinin final ön koşul etkinliklerindendir” ibaresiyle duyurulmaktadır. Dolayısıyla katılacağınız etkinliklerle ilgili bu bilgiyi dikkate almanız gerekmektedir.

*Online yapılacak söz konusu etkinlikler, Üniversitemizin ana sayfasında her hafta başında ilan edilen “Etkinlik Takvimi”nden takip edilebilir.

*Etkinliklere katılmış sayılabilmeniz için, etkinliğin başından sonuna kadar katılım göstermiş olmanız gerekmektedir.

Online yapılacak etkinliklerle ilgili önemli bilgiler aşağıda verilmiştir:

ONLINE ETKİNLİKLER:

1. Dönem boyunca düzenlenecek olan her bir online etkinliğe, Zoom lisansının 1000 ile sınırlı olması sebebiyle yalnızca 1000 kişinin katılabileceği unutulmamalıdır.  Katılmak istediğiniz etkinlikleri dönem sonuna bıraktığınız takdirde yığılma nedeniyle etkinliğe katılamayacağınızın ve finale girme hakkınızı kaybedeceğinizin altını çizmek isteriz.  Dönem sonunda böyle bir sorun yaşamamak için Bahar Dönemi boyunca, kendi planlamanızı yaparak mutlaka en az 3 online etkinliğe katılmış olmalısınız.

2. Etkinliklere katılırken karşılama ekranına girdiğinizde, kullanıcı adınızı “ad-soyadı ve öğrenci numarası” şeklinde yazmanız gerekmektedir. Adınızı kimliğinizdeki şekliyle tam olarak belirtmelisiniz!!! (Girdiğiniz bilgilerin eksikliğiyle ilgili sorumluluğun tamamen size ait olduğunu unutmayın.) Eğer kendinize ait olmayan bir bilgisayardan giriyorsanız, mutlaka söz konusu değişiklikleri yapmış olmalısınız. Böylece etkinliğe katılıp katılmadığınızı, etkinlik sonunda elimize geçecek katılımcı listesi üzerinde teyit etmiş olacağız.

3. Online etkinliklere katılımınızda kimlik bilginizle ilgili bir karışıklık olmaması için student.cankaya.edu.tr uzantılı e-posta adresinizle giriş yapmanız ZORUNLUDUR!!!.  Aksi halde, etkinliğe katılmış olsanız bile bu, sistem tarafından kabul edilmeyecektir!  Etkinliğe giriş yaptığınız e-posta adresinizin, aşağıda verilen örnekteki gibi olması gerekmektedir:

“Örnek: c20xxxxx@student.cankaya.edu.tr” (Üniversite e-posta adresiniz, 9 haneli öğrenci numaranızın ilk 2 hanesi yerine c yazılması, ardından numaranın devamı ve @student.edu.tr eklenmesi ile oluşturulmuştur.)

4. Online bir etkinliğe katıldığınızda kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve etkinlikte geçirdiğiniz süre Zoom üzerinden alınan etkinlik raporumuza otomatik olarak işlenmiş olur. Bu sebeple etkinlik esnasında “chat” bölümüne bilgi girişi yapmanıza, etkinliğe katılıp katılmadığınızı ayrıca bize teyit ettirmenize ya da etkinliğe katıldığınıza dair bize tekrar bilgi vermenize gerek yoktur.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA: TURK 101 ve TURK 102 kodlu dersleri aynı dönemde (2022-2023 Akademik Yılı Bahar Dönemi) alan öğrencilerin, etkinlik katılım şartını her iki ders için ayrı ayrı sağlamaları gerekmektedir.  Söz konusu öğrenciler, dönem boyunca toplam 6 final ön koşul etkinliğine katılmak şartıyla final sınavına girebileceklerdir.

Hepinize başarılı bir dönem dileriz…

Türk Dili Anabilim Dalı

 

 

 


Duyuru Ekleme Tarihi : 14.03.2023 15:08