Çankaya Üniversitesi -
×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversitemiz Travelexpo Fuarı'nda Yer Aldı

Üniversitemiz, 16-19 Kasım 2023 tarihleri arasında ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 6’ıncı Travelexpo Ankara Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yer aldı. Fuara; Rektörümüz Prof. Dr. Hakan Maraş, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nihat Solakoğlu ve Prof. Dr. Buket Akkoyunlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. M. Mete Doğanay, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. İrge Şener, Halka İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü akademisyenlerimiz ile öğrencilerimiz katılım sağladı.

Fuar kapsamında stantların yanı sıra eğitim turizmi, sağlık turizmi, kültür turizmi alanlarında çok kapsamlı konularda oturumlar gerçekleştirildi. Fuarın başladığı ilk gün 16 Kasım 2023 Perşembe günü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. M. Nihat Solakoğlu, ‘Akademinin Turizme Bakışı’ başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı.

“ANKARA ÜNİVERSİTE KENTİ ETİKETİNİ ALABİLECEK NİTELİKTEDİR”

Fuarın ikinci günü olan 17 Kasım 2023 Cuma günü ise Rektörümüz Prof. Dr. H. Hakan Maraş, konuşmacı olarak yer aldı. Rektörümüz konuşmasında şunları söyledi:

 “Başkent Ankara kültür, sanat etkinliklerinin en faal olduğu illerimiz sıralamasında İstanbul’dan sonra ikinci sırada olup 2022 sonu itibariyle 75 müzesi, 11 tabiat parkı, 74 kütüphanesi, 43 kültürel miras ögesi, 66 tiyatro salonu, 93 sanat galerisi, 878 sit alanı olan ve 38 coğrafi işareti bulunan Unesco Dünya Miras Listesi’nde yerini alan seçkin ve kadim bir yerleşim yeridir. 2023 yılının 9. ayında Türkiye’yi ziyaret eden toplam turist sayısı 45 milyona ulaşmıştır. Bu verilere baktığımızda Türkiye’nin kültür sanat faaliyetleri ve spor turizm açısında daha da cazip bir ülke haline gelmekte olduğunu ifade etmek isterim. Ankara’mızın da bu gelişmeden payını fazlasıyla alması en doğal hakkıdır.  Ülkemizde en çok üniversitenin yer aldığı 2. ili olarak Ankara’mız öğrencileri merkeze alarak gündelik yaşamın şekillenmesine daha uygun olma, öğrenciler için zengin bir kültürel doku ve olanaklar sunabilme, dikkat dağıtıcı olmama, üniversite kenti etiketini alabilecek nitelikte olma özelliklerine sahiptir.”

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÜNİVERSİTEMİZ STANDINI ZİYARET ETTİ

Rektörümüz Prof. Dr. Hakan Maraş’a konuşmasından ötürü Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı tarafından plaket takdim edildi.

Rektörümüzün konuşmasının ardından Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun moderatörlüğünde ‘Bir Turizm Şehri Olarak Ankara’yı Markalamak’ oturumu düzenlendi. Oturumun ardından ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz tarafından Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’ya plaket takdim edildi.

Fuarda Üniversitemiz standı da büyük ilgi gördü. Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin ile beraberindeki heyet standımızı ziyaret etti.

 


Duyuru Ekleme Tarihi : 20.11.2023 11:41